4D Ultrason

3 Boyutlu Ultrason ile 4 Boyutlu Ultrason Farkı Nedir?

Üç boyutlu ultrason bebeğinizin resmini gösterir, dört boyutlu ultrason tetkikinde ise bebeğinizin üç boyutlu duran resmini hareket halinde görürsünüz.

Anneler ilk ultrason muayeneleri için çok heyanlı ve heveslidirler. Fakat iki boyutlu ultrasonda gri , karmaşık resimler görünce biraz hayal kırıklığına uğrarlar. Iki boyutlu ultrason değerlendirmesinde bebeğinizin iç organlarının değerlendirmesi iyi bir şekilde yapılır. Üç veya dört boyutlu değerlendirmede ise iç organlardan kalp değerlendirmesi ve bebeğinizin dış görüntüsü iyi şekilde yapılır.

4 Boyutlu Ultrason Ne Zaman Çekilir?

14 haftalık gebelikten itibaren dört boyutlu görüntü alınabilir. Bu haftada bebeğin kafa kemiği iyi değerlendirilir. Bu haftada fetüsün yüzünde yağ dokusu tam olarak oluşmadığından yüz görüntüsü beklenildiği gibi değildir.

Heyacanla bekleyen anneler için bebeklerin yüzlerini görmek çok güzel bir duygu. Bebeğin yüz değerlendirilmesi 26-30 haftalıkken en iyi alınır. 30 haftadan sonra bebeğin başı pelvik girişe doğru yerleştiği için bundan sonra görüntü almak zor olabilir.

4 Boyutlu Ultrason Zararlı Mıdır?

Ultrasonun bebeğe zararlı bir uygulama değildir. Ultrasondan bebeğe giden sinyal, ses dalgasının bir şeklidir.
Kliniğimizde bulunan General Electric P 8 model ultrason ile değerlendirilmeler başarılı ve tatmin edici şekilde yapılmaktadır.

Randevu Almak İçin

4 boyutlu ultrason çekimi ile ilgili sorularınız ve randevu için aşağıdaki formu doldurun veya 0322 458 458 9 nolu telefonumuzdan bizi arayın.

Bizimle iletişim kurmak için
aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.