Ekim 2019
Kozmetik Jinekoloji Kursu

 

İlkini, 15-16 Haziran 2019 tarihinde yaptığımız iki gün süren Kozmetik jinekoloji Kursunun ikincisini 12-13 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşti.

Teorik ve pratik eğitim verilecek olan kursa, kozmetik jinekoloji alanına yeni ilgi duyan hekimler veya bu dalda daha da ilerlemek isteyen hekimlerin katılımını bekliyoruz.

Kozmetik jinekoloji,  deri hastalıkları, medikal estetik uygulamaları ve jinekoloji dallarının bilgilerini içeren  yeni bir disiplindir. Yani, hem cerrahi, hem deri ve deri hastalıkları hem de kullanılan dolgu/botulinum toksin gibi materyallerin yapısına ve bilgisine hakim olunmalı, ek olarak da  teknolojik cihazların çalışma prensibi ve  klinik pratikte hangi endikasyonlar için nelerin kullanılacağı bilinmelidir.

Kozmetik Jinekoloji uygulamalarını, güzellik merkezinde yapılan uygulamalardan ayırmak ve  hekimlerin yapması gereken uygulamalara yükseltmek için tıbbi endikasyonların, klinik pratik uygulamaların  ve etik kuralların hekimlerce bilinmesi ve uygulanması gereklidir.

Örneğin Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak kliniğinize lazer aldınız. Lazer firma yetkilisinden,  cihazın çalışma prensibini ve mekanik işleyişini öğrenmeniz sizin klinik başarınıza yansımayacaktır. Önemli olan hangi hastalıklara, farklı dokulara neler yapabileceğinizi bilmeniz ve  aldığınız cihazı, klinik pratiğinizde çok sık ve etkili olarak kullanmanızdır. Aksi halde yaptığınız yatırım size kar getirmediği gibi mesleki tatmin de vermez.

İki gün yapılacak olan kozmetik jinekoloji kursumuzda, hem teorik hem de pratik eğitimler alacaksınız, öğrendiklerinizle kliniğinizde yapacağınız uygulamaların çeşitliliği artacak ve doğru uygulamalar sayesinde hastalarınızın memnuniyeti artacaktır. Bu, size hem mesleki tatmin hem de maddi dönüş sağlayacaktır.

 

Kurs içeriği;

 • Kozmetik Jinekoloji Etiği
 • Ellman radyofrekans çalışma prensibi ve klinik kullanım alanları ve Pratik uygulama
 • Femilift Lazer çalışma prensibi, klinik kullanım alanları ve Pratik uygulama
 • Genital beyazlatma (Femilift lazer, krem ve kimyasal peeling tedavileri)
 • Composid Reduction Labioplasty (Lokal anestezi ile ofis uygulaması)
 • Vajinismus botulinum toksin ile tedavisi
 • Himenoplasti
 • Femilift lazer ile vajinal daraltma
 • Femilift lazer ile idrar kaçırma tedavisi
 • PRP kozmetik jinekolojide kullanımı, Orgazm aşısı
 • Kozmetik Jinekolojide hiyaluronik asit uygulamalara; vajinal daraltma ve G point enjeksiyonu

 

Kurs katılım sayısı 5 kişi ile sınırlıdır.

İletişim: 0532 632 40 34

Bizimle iletişim kurmak için
aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Adres

Ayazağa Mah.
Vadistanbul Alışveriş Merkezi
Bulvar Etabı 2A Blok
9. Kat Daire 68
Sarıyer / 
İSTANBUL

Çalışma Saatleri

Hafta içi
09:00 - 17:00 arası