Genital Estetik Cerrahisi

Kadınlar günümüzde cinselliğe olan bakış açılarını değiştirmeleri sonucu yeni arayışlara girdiler.  Eskiden konuşulması ayıp karşılanan konuları artık özgürce araştırır ve çözüm arar hale geldiler. Kadınlarında cinsellikten haz duymaları normal ve gereken bir duygudur.

Cinsel isteksizlik veya orgazm olmamanın birçok değişik sebebi olabilir. Bu şikayetlerin birçok kısmı ameliyatla veya non invazif denilen ameliyatsız girişimler sayesinde çözülebilir.

Önemli olan bu operasyonların doğru ellerde ve hijyenik şartlarda, tecrübeli kişiler tarafından yapılmasıdır. Genital estetik operasyonunun iyi olması, yapılan müdahalenin kadının ihtiyacına yönelik olmasına bağlıdır.

Kozmetik Jinekolog Dr. Ebru Ünal, kliniğinde Genital Estetik uygulamalarını en modern uygulamalar ile gerçekleştiriyor.

Dr. Ebru Ünal , Queen Mary üniversitesi, Londrada Medikal Estetik yüksek lisansı yaptı. Bu eğitime başvurmaktaki amacı kadınların doğru ve yeterli genital estetik uygulaması almalarına yardımcı olmaktır. 2017 yılında Queen Mary Üniversitesi’nden Klinik Dermatoloji diplomasını alan Dr. Ebru Ünal, genital bölge deri hastalıkları konusunda da uzmanlaştı. Bu sayede genital bölgedeki renk farklılığı, sivilce veya kaşıntı gibi hastalılkları da tedavi ederek kadınlara yardımcı olmaktadır.

Op. Dr. Ebru Ünal Kadın Sağlığı Ünitesi’nde gereksiz müdahale ve düzeltme ile kadınların cinsel hayatlarının bozulmasını engellemeye çalışıyoruz. Bu nedenle kliniğimizde yapılan operasyonların temelinde  kadının istediği kadar düzeltme hedefi vardır.

VAJİNAL DARALTMA (VAJİNOPLASTİ)

Gebelik normal doğumla veya sezeryan ile sonuçlansa da vajende genişlemeye yol açabilir. Doğum sonrası vajende genişleme olması ve kadının  eskisi gibi haz alamaması veya eşinin genişlemeden şikayeti varsa, mükemmel bir çözüm sunuyoruz.

Femiliftin geliştirdiği Robotik lazer son teknolojidir. Türkiyede sadece kliniğimizde bulunmaktadır.

Femilift Robotik Lazer ile vajinada ameliyatsız olarak 3  seansta belirgin daralma olur ve Femilift Robotik lazerin kanlanmayı arttırması ile de ilişkide zevk alma ve orgazm olma artar.

Çocuk doğurmadığı halde vajendeki genişlik nedeniyle haz alma sorunu yaşayan kadınlarımıza Femilift Robotik Lazer çözüm sunuyoruz.

Ağrısız olarak yapılan Femilift Robotik vajen daraltma  Lazeri uygulaması yaklaşık 15 dakika sürer. İşlem sonrası ağrınız olmaz ve günlük hayatınıza hemen devam edebilirsiniz. Ameliyat veya kesi olmadığı için herhangi bir infeksiyon yada pansuman gerektirmez. 5 gün sonra ilişkiye girmeye başlayabilirsiniz. Femilift Robotik Lazer sonrası 6. Haftada Kadın ve eşi ciddi daralma fark edecektir. Femilift Robotik Lazer vajen daraltma seansları ayda bir uygulanır. Kadınların hepsi uygulama sonrası daha kolay orgazm olduklarını söylemektedir.

Ebru Ünal Kadın Sağlığı Ünitesini Arayarak Femilift Robotik Vajen Daraltma uygulaması için Randevu Alınız.

VULVAR BEYAZLATMA

Kadınların genital bölge derilerinin vücutlarının diğer böğe derisinden biraz daha koyu olması normaldir. Ama zaman içinde koyulaşma ciddi olabiliyor. Bunun nedeni genellikle bu bölgenin tüy temizliği yapılırken kullanılan ağda gibi maddelerin deriye verdiği hasar sonucudur. Genital bölgeyi kaşımak da koyulaşmaya neden olabilir. Bu bölgenin temizliğinde kullanılan bazı sabun ve uygun olmayan kremler de renk değişimine neden olabilir.

Femilift Lazer ile genital bölge derisi beyazlatma işlemi tek seans yapılır. İşlem öncesinde deriye lokal anestezik krem sürülür ve 30 dakika beklenir. İşlem sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Femilift karbondioksit lazer vulvar beyazlatmada diğer lazerlere göre çok daha etkilidir.

VULVAR SARKMANIN DÜZELTİLMESİ

Femilift Karbondioksit Lazerin özel geliştirilmiş uygulama başlığı ile vulvar deride yaşın ilerlemesi sonucu oluşan sarkma veya kırışıklık düzeltilmesi yapılmaktadır. Kişinin durumuna göre 1 veya 2 seans gerekebilir.

LABİUM MİNUS (LABİOPLASTİ – İÇ DUDAK KÜÇÜLTME)

Labium minus (iç dudaklar) yapısal büyüklüğü sonucu mayo veya bikini giyildiğinde çirkin görüntü olabilir. Bazı kadınlarda ilişki sırasında iç dudakların içeriye doğru girmesi ile ağrı olabilir. Labium minus büyüklüğü veya sarkması yada dudakların eşit ebatta olmaması durumunda cerrahi uygulama kliniğimizde Ellman radyofrekans ve Femilift Karbondioksit Lazer ile yapılmaktadır. Labium Minus (Labioplasti – İç Dudak Küçültme) operasyonu lokal anestezi ile yapılır. İşlemden sonra yürüyerek evineize gidersiniz. Herhangi bir hastane yatışı gerekmez.

DOĞUM SONRASI OLUŞMUŞ YIRTIKLARIN DÜZELTILMESI (PERINOPLASTI)

Doğum sonrası oluşan yırtıklar 30dk. da, lokal anestezi altında Ellman radyofrekans ve Femilift karbondioksit Lazer ile  düzeltilmektedir. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Yırtık onarımı kliniğimizde yapıldığından herhangi bir hastaneye yatışınız gerekmez.

REKTOSEL VE SİSTOSEL (İDRAR TORBASI SARKMASI) ONARIMI VE LAZER İLE İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİ

Dr. Ebru Ünal Almanya, Rostock ta bulunan Helios Kliniğin’de Prof.Dr. Eckhard Petri ile çalışmış olup, pelvik taban cerrahisi eğitimi almıştır.

Rektosel ve sistosel , barsak veya mesanenin vajene fıtıklaşması durumudur. Hafif olan durumlarda vajinal genişlik de vardır ve Femilift Lazer ile tedavi edilebilir.

Ciddi seviyede olan sarkmaların tedavisinde  cerrahi müdahale gereklidir.

İdrar kaçırma, idrar torbası sakması, sistosel ve rektosel gibi şikayetlerde son teknolojik yaklaşımlar ve güncel bilgiler ile tedavinizi planlıyoruz. Cerrahi istemeyen ameliyatsız genital estetik çözümleri arayan hastalarımıza alternatif tedavi önerileri sunuyoruz.

Femilift Robotik Lazer ile idrar kaçıran kadınların şikayetlerini çözüyoruz. Lazer uygulaması 15 dakika sürmektedir. Lazerin oluşturduğu etki ile sarkma ve idrar kaçırma sorununa neden olan doku kaybı düzeltilmektedir. Uygulama sonrası etkisi 6. haftada ortaya çıkar. Lazer sonrası kadın hemen günlük işlerini yapar ve ağrı kesici kullanmasına gerek yoktur. Uygulamadan 5 gün sonra ilişkiye girebilir. Femilift Robotik Lazer uygulaması öksürme hapşurma ile veya çömelme veya koşma gibi hareketlerle  idrar kaçıran kadınlar için uygun ve etkili bir tedavidir.

Ebru Ünal Kadın Sağlığı Ünitesinden randevu alarak stres inkontinansı sorununuza 15 dakikada çözüm bulabilirsiniz.

Menopoz Sendromu

Menopoz sendromu, kadının menopozdan sonra genital bölgesinde ve vajende kuruluk ve batma hissetmesidir. Bu nedenle ilişkide ağrısı olur.

Menopoz sendromunda vajen mukozası incelir ve hassaslaşır. Vajende bulunan ruga yapısı kaybolur. Femilif Lazer ile vajen mukozası canlandırılır ve kan dolaşımı arttırılr. Her yıl tekrarlanması önerlir.

Hijyen kurallarına ve hasta gizliliğine önem verilen kliniğimizde, hasta memmnuniyeti ve sağlığı bizim için ilk sırada yer almaktadır.

Op.Dr.Ebru Ünal’ın benzer konularda yazdığı blog yazılarına Genital Estetik Blog Yazıları kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Femilift Robotik Lazer ile Genital Estetik

Randevu Almak İçin

Genital estetik uygulamalarımız ile ilgili sorularınız ve randevu için aşağıdaki formu doldurun veya 0322 458 458 9 nolu telefonumuzdan bizi arayın.

Bizimle iletişim kurmak için
aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Paylaşım