İç Dudak Düzeltme (Labioplasti)
Kadının genital estetiği için yapılan görsel olarak  en fark yaratır uygulama iç dudak düzeltmedir. İç dudak düzeltme işlemi hem estetik hem de tıbbi nedenlerden dolayı yapıyoruz.
Birçok kadın kliniğimize iç dudakları büyük olduğu için küçültme işlemi için başvurmaktadır. Kadınların genel şikayetlerinin bazıları iç dudakların kaşıntı yapması, mayo hatta tayt veya pantolondan dahi belirgin olarak görülmesi, ilişkide ağrı yapması, iç dudaklar büyük olması nedeniyle temizlemede zorlanması ve hatta bu durumun cinsel ilişkide kendine güvenini etkilemesi olarak belirtmektedir. Cinsel ilişki sırasında eşi kendisini görmesin diye sürekli karanlık ortamda ilişkiye girmek zorunda kaldığından bahseden yüzlerce kadını tedavi ettik.

İç dudaklar normalde labia majora denilen dış dudakları geçmeyecek uzunlukta olmalıdır. İç dudakların genellikle 2 cm boyunda olması normal kabul edilir.

İç dudaklar her kadında aynı boy ve yapıda değildir. Bazı kişilerde uzun, koyu renkli veya asimetrik olabilir. İç dudaklar sadece vajen giriş etrafındaki boyu değil klitoris yanlarına devam eden kısmının büyük, katlı olması da kadını rahatsız edebilir.

Kadın dış genital organının estetik görünmesi için labioplasti denen iç dudak küçültmesi tek başına yapılabildiği gibi eğer klitoris kökünde uzama varsa bu da kısaltılmalı (clitoral hood reduction) ve eğer prepuce denilen klitoris kökünün yan taraflarında fazla deri katlantısı varsa bunlarda düzeltilmelidir.

Genital estetik cerrahi uygulamalarımızda en son trend estetik görüntü ve fonksiyon hedeflenmektedir. Uygulamalarımız sırasında  steril ve son teknolojik aletler ile , hasta gizliliğine önem göstererek  ve kadının ihtiyacına yönelik düzeltmeyi planlamaktayız.

Labioplasti denilen iç dudak düzeltmesi, Ebru Ünal Kadın Sağlığı Kliniğinde lokal anestezi ile uygulanmaktadır. İşlem sonrasında gerekli ağrı kesiciler yapılmaktadır. Hastamız, işlemden yarım saat sonra klinikten ayrılabilir. İç dudak düzeltme yapıldığı gün ve devam eden 1 hafta boyunca uygulama alanında ödem olabilir. Bu nedenle ilk gün sıkı bir iç çamaşır giymenizi öneririz. Uygulama günü ve sonraki 2 gün boyunca günde 3 defa, 20 dakika buz uygulaması öneriyoruz. 1 hafta boyunca antiseptik ve antibiyotik kremleri kullanmanız gerekmektedir. Uygulama sonrası 3. Gün işinize dönebilirsiniz.

Eğer sizde büyük iç dudak sorunu yaşıyorsanız, Kozmetik Jinekolog Dr. Ebru Ünal’a danışabilir ve sorununuzu çözmeye yönelik tedavimize başlayabilirsiniz.

Daha önce başka merkezlerde labioplasti operasyonu olmuş ama sonuçta hüsrana uğramış bir çok kadın bulunmaktadır. Daha önce başka bir merkezde yapılan labioplasti operasyonunuzdan memnun değilseniz düzeltme işlemini de başarılı bir şekilde yaptığımızı bilmenizi isteriz.

 Önemli: Gerekli görüldüğü taktirde ameliyathane koşullarında yapılması gerekebilir.

Randevu Almak İçin

Kliniğimizden jinekolog ve kadın hastalıkları randevusu almak için aşağıdaki formu doldurun veya 0322 458 458 9 nolu telefonumuzdan bizi arayın.

Bizimle iletişim kurmak için
aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.