Zein Obagi Controlled Depth Peeling  (MAVİ PEELİNG) uygulamasını Op. Dr. Ebru Ünal kliniğinde uygulamaktadır.

Zein Obagi, cildin en alt tabakasındaki hücreden başlayarak tüm deri katmanlarında düzelme sağlar. Her gün düzenli kullanım ve yapılan orta derinlikte ve hafif seviyede peeling uygulamaları sonucunda  Zein Obagi, cilteki hastalık,  leke, hassaslık, matlık ve sarkma, kabalaşma veya incelme sorununun düzeltilir.

Zein Obagi serisinin en iyi ürünü seçilen MAVİ PEELİNG ile ciltteki hastalık, leke, gözenek, sarkma, sivilce izi, yara izi ve matlık düzeltilmesi en üst seviyede elde edilir.

Controlled depth blue peeling (MAVİ PEELİNG) %30 TCA ile hazırlanır,  Zein Obagi blue base karıştırıldıktan sonra %26- %28 yoğunlukta TCA’li peeling elde edilir. Belirttiğimiz yüzdeler, özellikle cilt yapısı açısından çok önemlidir. İnce veya kalın cilt yapısına göre kullanılan MAVİ PEELİNG yüzdesi değişir. Controlled Depth Bleu Peelingin en önemli özelliği, yapılacak peelingin derinliği hekim tarafından güvenli bir şekilde ayarlanabilmesidir. Dr. Zein Obagi tarafından geliştirilmiş muhteşem kimyasal yapı sayesinde peelingin, deride hangi derinliğe indiğiniz, örneğin üst dermis, orta dermis, alt dermis gibi, net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Böylece kimyasal peeling komplikasyonları (kontrolsüz derinliğe ulaşma, yanık, postinflamatuar hiperpigmentasyon gibi) kesinlikle olmuyor.

Controlled Depth Blue Peeling, Zein Obagi ürünleri ile cildi en az 6 hafta hazırlanan kişilere uygulanabilir. Sarkma, leke, sivilce izi, postinflamatuar hiperpigmentasyon şikayeti, deride yapısal hasar (yara izi vs), rozacea, yaşlanma, güneş lekesi, yaşlılık lekesi, kırışıklık  gibi sorunlarının giderilmesi için yapılır. Uygulamayı sedasyon altında yapıyoruz. Sedasyon başladıktan sonra yüzdeki mandibular, infratroklear, supratroklear sinirler lokal anestezi ile uyuşturuyoruz böylece daha iyi bir ağrı kontrolü sağlıyoruz. İşlem sırasında ve sonrasında hasta kesinlikle ağrı hissetmiyor.

Dr. Zein Obagi’den masterclass eğitimi almış olan Op. Dr. Ebru Ünal, Controlled Depth Peelingle birlikte Dr Obagi’nin yaptığı gibi CO2 lazeri uygulayarak ciltte ciddi ve derin skar, yara izi veya lekeler giderilebilmektedir.

Uygulama sonrasında 10 gün içinde ciltte yenileme olur ve adeta alttan bebek gibi bir cilt gelir.

10 gün sonra belirlediğimiz Zein Obagi protokollerine hastalarımız dönebilir.

 

Randevu Almak İçin

Zein Obagi MAVİ PEELİNG için kliniğimizi 0532 632 40 34 'den arayabilirsiniz.

Adres

Ayazağa Mah.
Vadistanbul Alışveriş Merkezi
Bulvar Etabı 2A Blok
9. Kat Daire 68
Sarıyer / 
İSTANBUL

Çalışma Saatleri

Hafta içi
09:00 - 17:00 arası

Değerli Hastalarımız ve Misafirlerimiz,Covid 19 Salgını Döneminde Yanınızdayız

Kliniğimiz açıktır.
Tüm önlemleri alıyoruz.

Op. Dr. Ebru Ünal

Paylaşım