Histeroskopi Rahim içindeki problemlerin tespiti için kullanılan bir alettir. Histeroskop, ince uzun, ışıklandırılmış teleskoba benzer. Aletin ucundaki kamera görüntüyü ekrana yansıtır.

Böylece vajen, Rahim ağzı ve serviksteki hastalıklar kamera sistemi ile net bir şekilde görülür. Ofis histeroskopi denen işlem ise kadın genital organlarındaki patolojilerin muayenehanede tespitinin yapılmasını sağlayan kolay, ağrısız ve basit bir yöntemdir.

Histeroskopi uygulaması genellikle düzensiz kanaması olan kadınlarda yapılır. Düzensiz kanama denince, fazla adet kanaması, ara kanamalar, sık kanamalar bu gruba girer. Daha önceden ameliyat veya Rahim infeksiyonu geçirmiş kişilerde rahim içinde yapışıklık olup olmadığını değerlendirmek için, tekrarlayan gebelik kaybı olan kadınların değerlendirilmesinde, rahim içi araç tespiti için, veya Essure denen histeroskopik sterilizasyon işlemi için de yapılabilir.

Ofis Histeroskopi uygulaması genel anestezi almayı gerektirmez. Müdaheleye gelmeden önce Apranax gibi bir ağrı kesici 2 saat önceden alabilirsiniz.

Adetiniz bittiği hafta içinde yapılması görüntü kalitesinin iyi olması açısından önemlidir. Spekulum yerleştirilerek veya yerleştirmeden de yapılabilir. Ofis Histeroskopi sırasında allerjik olmayan sıvı solüsyonlar örneğin Saline, kullanılmaktadır. İşlem genellikle 15 dakika sürer. İşlem sonrası hafif lekelenmeniz, kasık krampı olabilir. Müdahaleden önce sürekli kullandığınız bir ilaç var ise doktorunuza lütfen bildiriniz.

Randevu Almak İçin

Kızlık zarı onarımı hakkında soru sormak veya randevu almak için @doktorebruunal instagram adresinden veya 0532 632 40 34 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Adres

Ayazağa Mah.
Vadistanbul Alışveriş Merkezi
Bulvar Etabı 2A Blok
9. Kat Daire 68
Sarıyer / 
İSTANBUL

Çalışma Saatleri

Hafta içi
09:00 - 17:00 arası

Paylaşım