Kadın Doğum ve Kadın Hastalıkları Doktoru

Dr. Ebru Ünal

Katıldığı bilimsel toplantılar ve aldığı eğitimleri görmek için

Dr. Ebru Ünal, Adana Kadın Doğum ve Kadın Hastalıkları Doktoru, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olduktan sonra Çukurova Üniversitesi’nde “Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası” yaptı.

İhtisas döneminde (2007) Amerika’da, Stanford Üniversitesi‘nde Minimal İnvazif Cerrahi Kliniği’nde Prof. Dr. Camran Nezhat’tan Laparoskopi, Histeroskopi ve Endometriozis Cerrahisi eğitimi aldı.

2008’de Almanya’da Rostock Üniversitesi’nde Prof. Dr. Eckard Petri’den “Pelvik Taban Cerrahisi” eğitimi alarak idrar kaçırma tedavisi ve pelvik organ sarkması tedavileri ile ilgili konularda uzmanlaştı.

Asistanlık ve uzmanlık sürecinde dünyanın birçok merkezinde “Laparoskopik Cerrahi ve Riskli Gebelikler” ile ilgili seminer ve konferanslara katılarak eğitimler aldı, yayınlar yaptı.

2009 yılında İncirlik Amerikan Hava Üssü Hastanesi’nde çalışmaya başladı. İncirlik’te çalıştığı 4 yıllık dönemde Amerikalı asker ve asker eşlerinin gebelik takibi, normal doğum, sezaryen, kısırlık tedavisi, genital estetik ve laparoskopik jinekolojik ameliyatlarını başarılı bir şekilde yaptı. Burada yapılan mesleki değerlendirmelerde “AMERİKAN STANDARTLARINDA KADIN HASTALIKLARI ve DOĞUM UZMANI” olarak rapor edildi.

2010’da Almanya’daki Helios Klinik’te ileri seviye Jinekolojik Laparoskopik Cerrahi eğitimi aldı.

Şu anda Adana’da Ebru Ünal Kadın Sağlığı Ünitesi’nde hizmet veren Dr. Ebru Ünal, 2013 yılında kadınların sağlıklı gebelik ve normal doğum hakkında doğru, güncel ve seviyeli bilgilendirilmesini amaçlayan, gelecek nesillerin daha sağlıklı olması için hamile kadınların normal doğum ile ilgili destek almasını sağlayan Doğal Doğum Derneği’ni kurdu. Kliniğinde ve Doğal Doğum Derneği bünyesinde Doğum Kursları vererek kadınlara destek olmaktadır.

2014-2015 yılları arasında Londra Queen Mary Üniversitesi’nde Medikal Estetik Doktorluğu eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Dr. Ebru Ünal, Amerika’nın ulusal kadın hastalıkları ve doğum derneği olan American College of Obstetrics and Gynecologists’in Türkiye‘deki birkaç üyesinden birisidir.

Türk Jinekoloji Derneği, Jinekolojik Endoskopi Derneği, Genç Endoskopistler Platformu, American Association of Gynecologic Laparascopy Derneği’nin üyesidir.

Uluslararası platformda saygın bir yeri olan ‘International Society for the Study of Vulvovaginal Disease’ (ISSVD) derneğinin Türkiye’deki birkaç üyesinden biridir. ISSVD amacı vulvar ve vajinal hastalıklar ile ilgili çalışmalar yaparak kadınlarda sık görülen ve ciddi sorun yaratan genital deri hastalıklarını tedavi etmektir. Dr. Ebru Ünal ISSVD derneğinin üyesi olarak Vajinismus tedavisi ile ilgili çalışma ve katkılarda bulunmaktadır.

2016 yılında Londra Queen Mary Üniversitesinin düzenlediği ‘Klinik Dermatoloji’ master programına kabul edilmiştir ve 2017 yılında Klinik Dermatoloji eğitimini başarı ile tamamlamış ve diplomasını almıştır. Dermatolojik hastalıkların genital bölgedeki görülme sıklığı ciddi bir orandadır. Hem kadın doğum hem de dermatoloji kürsülerini ilgilendiren, ayrıca zührevi hastalıkları da içeren bu hastalıkların tanı ve tedavilerini Dr. Ebru Ünal başarılı bir şekilde kliniğinde uygulamaktadır.

Türkiye’de ve hatta dünyada hem dermatoloji hem kadın hastalıkları ve hem de medikal estetik konularında eğitim almış nadir hekimlerdendir. Bu üç uzmanlık alanından edindiği bilgileri harmanlayarak kadınlara Kozmetik Jinekolog olarak değişik tedavi hizmeti sunmaktadır. Genital estetik cerrahisinin kadının yaşam standartlarını yükseltecek, en iyi seviyede ve Femilift, Ellman gibi en iyi cihazlar ile kliniğinde uygulamaktadır.

Ebru Ünal Kadın Sağlığı Ünitesi, kadınların güncel bilgiler ve kaliteli cihazlarla tedaviye ulaşmasını hedeflenmektedir.

Kozmetik Jinekolog olan Dr. Ebru Ünal Londra Queen Mary Üniversitesi’nden aldığı eğitimler ve Amerika’da aldığı eğitimler ile bu daldaki bilgi ve becerisini daha üst düzeye ulaştırmıştır.

Vajinismus ve ağrılı cinsel ilişkinin tedavisi için Amerika’da “Botoks ile Vajinismus Tedavisi” uygulaması eğitimi almıştır ve bu tedaviyi yapan Türkiye’deki tek kadın doğum uzmanıdır.

Dr. Ebru Ünal Zein Obagi eğitimini alan Adana’daki yetkili tek doktorudur. Dr. Obagi’nin ‘Skin Health’ misyonunu kliniğinde en iyi şekilde uygulamaktadır. Dr. Obagi’nin geliştirdiği ürünler ile sadece yüz için değil, vücudun genital bölge derisini de içeren her bölgesinde başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır.

Medikal Estetik ve Klinik Dermatolog uzmanlığı olan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Ebru Ünal genital estetik ve zührevi hastalıklar konularında kliniğinde tedaviler uygulamaktadır.

Dr. Ebru Ünal’ın özel jinekolojik ameliyatlarını ve özel doğumlarını gerçekleştirdiği hastaneler; Ortadoğu Hastanesi, Özel Adana Metro Hastanesi, Özel Adana Sezar Hastanesi, Özel Adana Güzelyalı Hastanesi’dir.

Ebru Ünal Katar ve Dubai’de şubeleri bulunan Lamssa Klinikte kozmetik Jinekolog olarak ayın belli günleri çalışmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’da kadınların vajinismus sorunlarını tedavi etmekte ve genital estetik uygulamaları yapmaktadır.

Gençlerimizin geleceğimiz olduğu bilincinde olan Dr. Ebru Ünal gençlere hizmet edecek bir sosyal sorumluluk projesini başlatmıştır. “Anı Yaşama” adlı bu platform ile gençlerin cinsel sağlık konusunda doğru bilgilendirilmesini hedeflemiş ve gençlerin tereddüt etmeden soru sorabilecekleri bir platform oluşturmuştur.

Dr. Ebru Ünal, Dr. Yusuf Ünal ile evli ve iki çocuk annesidir.

 

Adres

Cumhuriyet Cd. No: 50
MNS Plaza Kat: 7 D: 35
(Çifte Minare Camii Yanı) Adana

Çalışma Saatleri

Hafta içi
10:00 – 17:00 arası

Sosyal Medya’da Takip Et